Announcement

Collapse
No announcement yet.

Problem z instalacją.

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Problem z instalacją.

Witam,
    jak w temacie mam problem z instalacją Rappelza. Ściągam launcher ze strony, ściągam instalator launcherem i tu pojawia się pierwszy problem. Podczas instalacji pojawia się komunikat, że plik źródłowy jest uszkodzony. Mogę to pominąć, ale ten sam komunikat pojawia się przy kilkunastu plikach. Drugi problem pojawia się kiedy pominę wszystko i odpale Rappelza. Robi się update i przy około 16-17% wyskakuje komunikat: Nieprawidłowy plik - s71SjJ_DIs#Ut{.
    Bardzo dawno nie grałem w Rappelza, naszła mnie ochota na powrót, a tu taki problem. Jeśli spotkał się ktoś z tym problemem, proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję

Jaki komp, jaki system ile miejsca na dysku? weź przeskanuj dysk jakimś hdtune albo czymś w ten deseń.
    Spróbuj jeszcze raz wszystko pobrać od nowa może akurat trafiłeś na jakieś prace serwisowe i się im serwer wysypał?
    Jak nie da rady to mam pomysł jak to obejść daj znać czy się udało.

Comment

Procesor Intel Core i5-7400, win 10, karta gtx 1050ti, 8gb ram i 1T dysk. Dzisiaj ściągnąłem jeszcze raz launcher, uruchomiłem jako administrator i wszystko poszło dobrze. Śmieszne jest, że po uruchomieniu Rappelza, przy aktualizacji kilkakrotnie wyskoczył komunikat: Aktualizacja nie powiodła się, a po kliknięciu "continue" komunikat: Plik istnieje, i aktualizacja szła dalej. Teraz pojawił się problem przy uruchomieniu, ponieważ odpalając grę normalnie wyskakuje komunikat: RenderDevice Create Error, i gra się wyłącza, a gdy odpalam grę w oknie to ucina mi dół, a rozdzielczości nie mogę zmienić.

Comment

Na bogato widzę xD
        W folderze rappka masz plik rappelz_v1.opt otwórz go w notatniku, pierwsze 2 linijki odpowiadają za rozdzielczość możesz ustawić dowolną, sugeruję rozdzielczość monitora minus kilkadziesiąt px w pionie żeby stracić pasek startu i belkę górną okna..
        A co do problemów z odpalaniem fullscreen to chyba jedynie stery grafy.
        Last edited by Mateusz; 05-12-18, 05:26 PM.

Comment

Opcja z plikiem rappelz_v1.opt nie działa, bo jakiej rozdzielczości bym nie wpisał to przy włączaniu gry wyskakuje błąd: The minimum resolution is 1024 x 768. Próbowałem większą i mniejszą wpisac i za każdym razem to samo. Sterowniki aktualizowane na bieżąco, więc powinno wszystko śmigać normalnie. Chyba nie dany mi jest powrót do Rappelza

Comment

Wpierw w opcjach gry ustaw ustawienia grafiki na własne. Poza tym pomysły mi się kończą.
            Last edited by Mateusz; 05-12-18, 07:26 PM.

Comment

Niestety w pliku RappelzConfig moge ustawić ustawienia własne, ale rozdzielczość jest dalej tylko jedna, ta za duża. W grze w opcjach moge zmienić rozdzielczość, ale nie mogę zaakceptować zmian, bo przycisk zastosuj mi ucina. Może ktoś jeszcze będzie miał pomysł jak to zrobić żeby działało normalnie, a narazie znalazłem sposób jak grać ustawiłem przez panel sterowania nvidii dużo większą rozdzielczość niż powinna być, wtedy cały ekran z Rappelzem sie zmniejsza i w opcjach dostosowuje rozdzielczość taką żeby się okno rozciąnęło na cały ekran. Minusem tego sposobu jest to, że nie moge wtedy korzystać z niczego innego, a jak ustawie z powrotem na normalną rozdzielczość to Rappelz ponownie przestaje działać. Mimo wszystko dziękuję za pomoc, jeśli miałbyś jeszcze jakiś pomysł jak to zrobić żeby wszystko działało normalnie to napisz mi proszę, a jeśli nie to zostaje mi zmienianie rozdzielczości na czas grania

Comment

Working...
              X